Van egy Omer Yosha nevű berlini fickó, aki Airpiano néven egy újfajta midi kontrollert dolgozott ki. A "Légzongora" elnevezés megtévesztő, mert hiszen azt vezérlünk vele, amit akarunk, akárcsak más midi kontrollerekkel. A levegőben mozgatott kezünkkel vezéreljük az eszközt, ebben kicsit hasonló a Thereminhez, azonban az érzékelést itt nem rádiófrekvenciás oszcillátorok, hanem infra szenzor csoportok végzik. A 8 csoport mindegyike 3 billentyűt vagy egy fadert képes kezelni. A mutatványt ledes kijelzőn kontrollálhatjuk.
A készülék még prototípus állapotban leledzik, de Jo Hamilton már viszi koncertekre is. Kíváncsian várjuk, hogy mennyire lesz népszerű az új koncepció.
A hírt az APC blogban találtam.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Prophecy · http://www.grapeski.com/ 2010.07.25. 23:06:58
"A Roland MC-505 groovebox-tol kezdve nagyon sok Roland szintin volt a D-Beam nevezetu opcio, ami tulajdonkeppen ugyanez. Egy kontroller amihez barmit hozza tudsz rendelni. Nem uj, es zeneileg hasznalhatatlan... :)
http://www.roland.com/products/en/exp/D_BEAM.html"
MidiTom · http://bitzenede.blog.hu 2010.07.25. 23:12:27
Ez az idézet honnan származik?
A jókívánságot köszönjük ! :)
MidiTom · http://bitzenede.blog.hu 2010.07.26. 01:15:33
Amúgy szerintem a D-beam kontroller leginkább arra jó, hogy amikor a vőfély mond valami okosat, akkor a zenész egy suhintással zseniális dobpergést tud generálni. Ez a cucc azért túlmutat a D-beam kontrolleren.
Apropó, nem ismered Jo Hamiltont? Átugorhatnál hozzá, megnézed,aztán elmondod nekünk a frankót! :)
Prophecy · http://www.grapeski.com/ 2010.07.26. 16:30:14
Valojaban a D-Beam kb erre valo szerintem a Roland bemutato ota senkit sem lattam hasznalni eloben.
MidiTom · http://bitzenede.blog.hu 2010.07.26. 16:44:25
"szerintem a Roland bemutato ota senkit sem lattam hasznalni eloben."
Ebből a mondatból kétféle következtetést tudok levonni:
1. ritkán jársz lagziban :)
vagy:
2. az angol lagzikban kevéssé használnak Roland kísérőautómata szintiket :)
Engem érdekelnek a giroszkópos, infrás, optikai, nyomásérzékelős, egyéb midi kontrollerek. Van itthon is néhány kísérletező csoport, akik megpróbálják a mozgást ilyen módon ötvözni a zenéléssel. A dolog erősen experimentális, de lehet még belőle valami.
pixlala 2010.07.27. 22:03:00
Prophecy · http://www.grapeski.com/ 2010.07.29. 09:58:13
En igazabol annak orulnek ha olyan hangszert talalnanak fel amin zenelni kellene tudni, nem pedig jatszadozni.
Szerintem ezek a tipusu "experimentalis" hangszerek inkabb a zenei tudas hianyat hivatottak elfedni.
MidiTom · http://bitzenede.blog.hu 2010.07.29. 11:15:58
Szerintem nehéz megítélni.
Nyilván, ha egy zongorista 30 éve művészi szinten zongorázik, akkor ő tökéletesen uralja a hangszert. Birtokában van mindannak a technikai tudásnak, képességnek, ami lehetővé teszi, hogy a művészi kifejezésre fordítsa a figyelmét. Így van ez minden "hagyományos" hangszer esetében, legyen szó akár a szintetizátorról.
Hogy egy kísérleti hangszer esetében mikor beszélhetünk valódi művészi kifejezőkészségről, hát, erről lehetne agyalogni. Magam a "suszter vs. kaptafa" elv alapján csak a pálya széléről figyelem, hogy merre tartanak az események.
Utolsó kommentek